Má očkovanie MMR vakcínou vo vyššom veku dieťaťa viac nežiadúcich účinkov?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 2 roky a 8 mesiacov a nestihla som ho dať zaočkovať MMR vakcínou. Buď to prekazil covid, alebo bol syn chorý. Prípadne lekár nemal pre nás vhodný termín. Na jeseň plánujeme škôlku, tak by som bola rada, keby toto očkovanie absolvoval.

Je riziko vyššieho výskytu nežiadúcich účinkov, keď by bol očkovaný takto neskoro?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, vyššie riziko nežiadúcich účinkov nie je. Ak ste naklonená, aby sa vyhol ochoreniu kiahni, tak môžete spojiť MMR očkovanie s očkovaním Varivax vakcínou, ktorou bude proti kiahňam chránený. Pred nástupom do škôlky je to ideálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas