MMR očkovanie vo vyššom veku

lulistek
13. apr 2018

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore dali ockovat deti MMR vakcinou vo vyssom veku ci mali nejake neziaduce ucinky. Syn mal teraz 2 roky a stale sa nam to posuva kvoli obcasnym infektom jeho alebo niekoho od nas z domu, zalezi mi na tom aby bol 100perc zdravy a aj my doma. Mozno nam to vyjde na leto kedy bude mat tak 2 roky a 3 mesiace, kedy aj dcerka bude doma, nebude
v skolke, cize riziko nakazy klesa a aj tym ze bude
leto.zaujima ju ma tie neziaduce ucinky, na nete sa toho pise dost chcela by som vediet ci u starsich deti tk je rozdiel cca rok u nas lebo ved sa ockuje na toto od 15mesiaca ci tam to riziko klesa .dcerka bola normalne zaockovana v riadnom termine a neziaduce ucinky nemala.dakujem za odpovede

zabina27
13. apr 2018

Naša bola očkovana, keď mala necelých 19 mesiacov, čiže nie až tak oveľa neskôr. Ale starší chodil od jesene do škôlky a presne, stále sa nám to posúvalo, lebo nosil bacily. Ja som ho potom už nedala proste do škôlky, keď bol po chorobe preliečený, nechala som ho doma, kým som s ňou nešla na očkovanie, to mi aj pediatricka odobrila, možno by si to tak mohla skúsiť. Inak nežiaduce účinky nemala, opýtaj sa aj vašej dr, aké má skúsenosti s neskorším očkovaním.

2medvede
13. apr 2018

My ideme ockovat buduci tyzden, maly ma 2roky6 mesiacov, ja som chcela oddialit ockovanie kvoli tomu ze maly je predcasniatko a chodili sme s Nim na rehabky kvoli slabsiemu svalstvu. A tiez som SI chcela but ista, ze sa vyvija spravne aj pohybovo aj recovo a ockovanie nezbrzdilo jeho vyvoj..Nastastie nasa doktorka s tym nemala vobec problem, iba nas upozornila, aby sme sledovali situaciu okolo osypiek, ak by hrozila epidemia, tak radsej rychlo zaockovat. Ja SI myslim, ze u starsich deti je vseobecne nizsie riziko NU, maju vyzretejsi imunitny system, vyssiu vahu..Mali by tu vakcinu lepsie znasat

koriblik
13. apr 2018

My tiez este nemame toto ockovanie a aj som nie celkom rozhodnuta ci davat, hoci nie som proti ockovaniu.. ale tiez sme mali teraz zapal priedusiek a stale cosi, preco sa nam to oddialuje ...

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2medvede
18. apr 2018

@teegreen ja sa nato nespolieham, samozrejme ze mam strach z vedlajsich ucinkov aj tak, ale ockovat sme chceli a dufam, ze teraz je jeho telicko zrelsie a lepsie pripravene zvladnut pripadne vedlajsich ucinky. Vcera bol maly zaockovany, tak dufam, ze sa nic vaznejsie unho neprejavi.

mon1806
3. máj 2018

Baby my mame tiez 18 mesiacov a nie sme oclovany stale nieco je a v lete bars nechcem lebo je oslabena imunita potom ale bojim sa aj osypok uz su v cechach dost rozsirene neziaducue ucinky mozu byt aj po ibuprofene staci si precitat pribalovy lettak dufam ze ked je dieta starsie lepsie to zvladne a verim tomu aj kvoli hematoencefalickej bariere