Má zmysel použiť rektálnu rúrku, keď bábätku odchádzajú vetry?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

mám 6-týždňové dieťatko, ktoré je plne dojčené. Problém je, že už týždeň nemalo stolicu. Viem, že dojčené deti aj 10 dní nemusia kakať, ale začína ma to už znepokojovať.

Má použitie rektálnej rúrky význam, ak má bábätko normálne vetry?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete to vyskúšať.

Ak má pravidelné vetry, nevracia, bruško je mäkké, nemá teplotu a je spokojné, plienky sú pravidelne mokré, tak je to v poriadku.

Každopádne je to dôvod na návštevu pediatra, aby dieťatko vyšetril a ubezpečil Vás, že ide o stav normálny a povedal Vám, kedy sa treba začať obávať (vyššie uvedené).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas