Mám 2,5 ročnému dieťaťu stopnúť pitie Nutrilonu?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn si stále pýta mlieko (Nutrilon). Občas hneď ráno po prebudení a pred večerným spánkom. V týchto teplých dňoch, občas aj počas dňa. A nechce potom jest varené jedlo.

Chcela by som s Nutrilonom skončiť, ved pôjde za chvíľu do škôlky a tam mu samozrejme mlieko nedajú. Už som skúšala aj riediť s vodou, aby mu to nechutilo, no nepomohlo.

Obyčajné mlieko mu nechutí, hneď to spozná. Pije 150 ml vody + Nutrilon.

Mám mu ďalej dávať mlieko, keď si vypýta?

Alebo mu stopnem pitie Nutrilonu úplne?

Ďakujem

Dobrý deň,

v odporúčaniach pre deti do 3 rokov je pitie dojčenského mlieka do veku 3 rokov. Takže nie je to nič, čo by nebolo s kostolným poriadkom, práve naopak - ako mliečnu dávku mu dávate to najlepšie, čo môžete.

Myslím, že prechod na pitie Nutrilonu sa škôlkou zníži. Ráno na to zrejme nebude toľko času a ak si vypýta večer, nie je na to nič zlé.

Po 3 rokoch mu môžete začať dávať kravské mlieko na pitie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas