Mohol Sinupret spôsobiť vytekanie soplíkov?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

naša trojročná dcérka začala kašľať. Mala vlhký kašeľ, tak sme hneď nasadili Sinupret kvapky. Jeden deň vykašľávala a potom na druhý deň nastúpili sopliky. Boli číre a tekuté. Kašeľ síce trošku ustúpil, ale neprestal. Problém je, že sopliky jej tečú neustále, už ma červený noštek. Keď sa jej nahromadí veľa soplíkov, tak ju napne.

Má Sinupret za následok, že jej vytekajú sopliky?

Máme Sinupret prestať dávať?

Teplotu mala okolo 38°C.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Sinupret kvapky uľahčujú odchod hlienov smrkaním alebo kašľaním, preto sa kvapky dávajú, aby hlieny ľahšie išli preč. Hlieny by išli reč aj tak, ale liek tomu dopomáha a je to teda žiadúci účinok jeho užívania.

Priebeh ochorenia môže byť aj taký, že sa spustia soplíky až po kašli. Stav môže trvať aj týždeň. Soplíky treba smrkať von. O okolie nosa sa môžete starať napríklad klaciovou masťou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas