Ako zmierniť vytekanie soplíkov u 1,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

1,5 ročná dcérka má už viac ako mesiac biele číre soplíky. Prvý týždeň som jej dávala Physiomer, Nasivin a odsávala. Druhý týždeň mala teplotu do 38,6°C. Prešlo to, ale začal jej kašeľ. Dávali sme Mucosolvan. Kašeľ mala už týždeň, tak sme išli k lekárke. Priedušky mala čisté, výter z hrdla v poriadku. Vraj viróza. Dostala žltý Trifed.

Teraz už kašeľ nemá, soplíky vytekajú. Stále sú priesvitné. Len ráno po spánku ich mala husté žlté. Teplotu nemá. Správa sa ako keby ani chorá nebola.

Ako zmierniť vytekanie soplíkov?

Ako sa ich zbavíme, keď nič nezaberá?

Ďakujem

Dobrý deň,

vytekanie sa zmierniť nedá, je to symptóm virózy. Môžete vyskúšať urýchliť ich prejdenie inhaláciou Vincetnky a pravidelným odsávaním (či fúkaním) po streknutí morskej vody.

Ešte môžete v lekárni vyskúšať rastlinný produkt Kaloba kvapky. Dávkovanie 10 kvapiek 3x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas