Moja 8-mesačná dcéra odmieta obed, ale ostatné jedlá skonzumuje všetky. Je to v poriadku?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má 8 mesiacov, je dojčená, stravovací režim má nastavený. Na desiatu jedáva ovocie, na olovrant jogurt, ovocie, pečivo. Na večeru občas kašu. Ovocie a jogurty jej chutia, vždy ich zje, kašu tiež.

Problémom je zelenina a mäso. Obed úplne odmieta, nechutí jej. Zje maximálne 5 - 10 lyžičiek. Skúšala som aj bataty, pridanie sladkej zeleniny, nič nepomáha. Na váhe však priberá.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

5 - 10 lyžičiek je úplne v pohode porcia pre dieťa v tomto veku. Je to teda v poriadku, žiadne obavy mať nemusíte.

Ďalej ponúkajte ako ponúkate. Je to super.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas