Môže 15-mesačný syn papať mliečne kaše a jogurt každý deň?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

môj 15-mesačný syn má 9 kg a od cca 10. - 11. mesiaca začal bojkotovať obedy. Rodinnú stravu a polievky odmieta úplne. Vzhľadom na to mu varím väčšinou zvlášť. Striedam rybu, strukoviny, vajíčko, mäsovo-zeleninové obedy. Občas zje celý obed, no väčšinou len pár lyžičiek. Resp. zje len mäso.

Desiatu má ovocie/ovocné kapsičky. Olovrant jogurt a večera mliečna kaša. Teda pokiaľ ju nemá na raňajky alebo pečivo. Večer a v noci vypije po 210 ml UM.

Môže mať mliečne kaše a jogurt každý deň?

Nie je to spolu s UM veľa mliečnych výrobkov?

Môže mať pečivo každý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečne kaše aj jogurt môže denne. Ideálne by bolo, ak by ste striedali obilniny v kašiach (pšenica, ryža, cirok, pšeno, špalda).

V podstate aj pečivo pokiaľ ste tak doma zvyknutí. Môžete skúsiť zameniť za vajíčko, palacinky, lievance, nejakú zeleninovú fašírku...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas