Môže byť zachrípnutie spôsobené zatekajúcimi soplíkmi a odkašliavaním?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

syn má 4,5 mesiaca a už asi týždeň má bezfarebné ťahavé soplíky. Postupujem tak, že mu do nosa nakvapkám Libenar, potom chvíľku nechám pôsobiť a odsajem odsávačkou. Tento úkon robím 2x denne - ráno a pred spaním, poprípade aj, ak sa mu cez deň dýcha zle. Štyri dni som mu podávala aj Nasivin Soft. Bojím sa mu ho dávať dlhšie a navyše nemám ani pocit, že by nejako extra pomáhal. Včera sa k soplíkom pridalo aj zachrípnutie. Volala som aj pediatričke, poradila nám Sinupret, 1 kvapku na 1 kg hmotnosti.

Môže byť zachrípnutý z toho, že mu soplíky stekajú do hrdla a odkašliava?

Ak mu môžem podávať Sinupret, koľkokrát denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

zachrípnutie je prejavom ochorenia, nie zatekajúcich hlienov. V liečbe na to nič nie je potrebné podávať, prejde postupne ako sa bude ochorenie vyvíjať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas