Môže farba stolice bábätiek súvisieť s užívaním liekov?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

môj 20-mesačný syn má asi týždeň, možno trošku dlhšie tmavozelenú stolicu. Konzistenciu má normálnu. Vyprázdňuje sa raz denne ako aj predtým. Iné problémy u neho neregistrujem. Pred tromi dňami dobral sirup Trifed a Pamycon kvôli jemnému zápalu nosohltana.

Môže farba stolice bábätiek súvisieť s užívaním liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže súvisieť s užívaním liekov, stravou a aj s dismikrobiou - teda trošku rozhádzanými baktériami v brušku. Niekedy môže súvisieť aj s prebiehajúcim ochorením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas