Môže súvisieť farba stolice s krátkym časom dojčenia?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice u 4,5-mesačného bábätka. Je plne dojčená, ale momentálne pri dojčení vydrží veľmi krátku dobu. Neviem ju udržať dlhší čas pri prsníku a všimla som si, že mala aj zelenú stolicu. Doteraz ju mala žltú, tzv. praženicovú. Počas dňa mala stolicu skoro po každom kŕmení, teraz len 2x denne. Vážila som ju a po týždni pribrala len 100 gramov, tak zrejme prestala aj prospievať.

Ako by som mohla zmeniť kŕmenie, aby prospievala?

Môže súvisieť farba stolice s krátkym časom dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérka priberá, tak prospieva. Ak aj jeden týždeň priberá menej, nevadí to. Dobehne si to ďalší. Čím je dieťa staršie, tým sa dokáže rýchlejšie nakŕmiť.

Ak by však stav trval naďalej (ďalší týždeň) a stolica by bola zelená, skontaktujte obvodnú lekárku. Na dojčenie môže negatívne vplývať cumlík, či fľaška, ak je to Váš prípad skúste ich nateraz eliminovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas