Môže ísť o šiestu chorobu, ak ešte nenastal výsyp a má výtok z nošteka?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň,

11 mesačný syn dostal z ničoho nič teploty 38,3°C. Na druhý deň sme išli k pediatričke. Popočúvala ho a spravila CRP. To mal nízke. Zúbok mu momentálne nejde žiadny. Za posledné 2 týždne mu vyšli 2 zúbky.

Dnes na tretí deň má teplotu 37,3°C. Objavil sa mu vodnatý výtok z nosa, kvôli ktoremu sa mu nedá spať.

Môže ísť o šiestu chorobu, ak ešte nenastal výsyp a má výtok z nošteka?

Ďakujem

Dobrý deň,

či ide o 6 tu chorobu, tak to sa dozvieme iba klinickým výsypom. Takže pokiaľ sa ani ďalšie dni nevysype, tak o šiestu chorobu nejde. Ide o iný typ respiračnej virózy,

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas