Môže sa dieťa pri šiestej chorobe vysypať aj s týždňovým oneskorením?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

3-ročnej dcére sa po týždni od štyri dni trvajúcich horúčok bez iných príznakov objavila na tvári vyrážka. O 3 dni sa vyrážka objavila na ruke a dnes zase na tvári. Pár vidím aj pod nosom a v uchu.

V ústach má aftu a na dlaniach červeno-fialové fľaky.

Môže sa pri šiestej chorobe dieťa vysypať aj s týždňovým oneskorením?

Nesvrbí ju to a ani nebolí. Spočiatku sú to vodnaté pupáčiky, ktoré následne zaschnú a vytvorí sa chrasta.

Máme pre istotu ísť na ster kvôli stafylokokovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

o šiestu chorobu nejde. Je vhodná návšteva lekára pre predpis mastičky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas