Môže kvapky B komplex spôsobovať zvracanie oranžovej šťavy?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

dvojročnej dcérke sa v ústach na pere a na vnútornej strane líc urobili afty. Teplotu nemala a doktorka nám odporučila kvapky B komplex a potierať Glimbaxom, Tantum verde.

Ráno vyzvracala oranžovú šťavu a potom aj celé vypité mlieko. Celý deň nič a poobede počas cesty v aute zvracala zase. Jesť jej chutí.

Môžu to spôsobovať B komplex kvapky?

Môžu ich užívať aj deti pod 3 roky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžu užívať na odporúčanie lekára. Na trhu bohužiaľ je výpadok Nutrolin B, ktorý je primárne určený pre deti do 3 rokov a niet čo iné detičkám predpísať. Preto sa siaha po Bkomplexe.

Vracanie môže liečivo spôsobovať, ale nakoľko sa opakuje bez opakovaného podania, skôr mi to nepripadá na túto možnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas