Môže mať 19-mesačná dcérka teplotu kvôli zúbkom?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

mám 19-mesačnú dcéru, ktorá mala dnes teplotu 38,5°C. Bola nervózna, plakala, priam kričala. Najskôr som si myslela, že bude chorá. Trošku "fufne", ale sople jej netečú. Potom som si všimla, že má jedno líce červené a teplejšie - ako keby aj pripuchnuté. Ruku má stále v ústach. Všetky 1,2,3,4 -ky už má prerezané. Od bolesti a teploty jej dávam Nurofen 2% (polovicu váhy).

Môže mať takú teplotu kvôli zubom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže. Ak ale bude takáto teplota trvať do zajtra, treba ísť k lekárovi. Vyšetrí ju a zhodnotí pred sviatkami, či potrebuje špeciálnu liečbu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas