Môže mať ročná dcéra vymenenú noc a deň aj v jedení?

Zodpovedané
2. máj 2019

Dobrý deň,

mám ročnú dcéru, ktorá je na umelom mlieku. V noci sa budí 2x na mlieko, nedá sa ju oklamať čajom. Pokým mlieko nedostane, tak nezaspí. Ráno zje raňajky a potom až do večera nechce skoro nič jesť.

Môže mať vymenenú noc a deň aj v jedení?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno môže, ale nemalo by to tak byť. Preto sa snažte režim jej postupnými krokmi meniť.

Je to možno drastické (ale aj vo Vašom záujme) treba v noci dcérku nechať trošku viac vyhladovať, aby nám cez deň papala.

Pre ročné dieťa materské mlieko a raňajky nie sú dostatočné. Musí mať v strave zeleninovo-mäsové príkrmy, ovocie, už aj chlebík, rožtek, aby nám pekne prospievala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas