17-mesačná dcéra sa v noci dojčí aj 3x. Akú večeru by mala dostávať, aby nebola v noci hladná?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

moja 17-mesačná dcérka sa stále v noci budí na mlieko. Niekedy to je aj 3 - 4x.

Mám je obmedziť nočné dojčenie?

Akú večeru by mala dostávať, aby nebola v noci hladná?

Nadránom až pokým nevstane je na mne nápojená. Niekedy len tak “dudluje” naprázdno a to mi už začína vadiť. Spíme spolu v jednej posteli.

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že dcérka sa budí na kontakt, nie na "najedenie sa". O tom svedčí to napojenie sa nadránom. Večera to pravdepodobne neovplyvní. Skúsiť môžete po klasickej večeri dať ešte napr. banán.

Ak Vás nočné dojčenie obmedzuje, určite môžete skúšať o jeho obmedzovanie - postupne a láskavo. V tomto veku už dcérka všetkému pasívne rozumie. Skúste jej v spánku, ako je na Vás "nacucnutá" povedať, že už sa má odcucnúť, otočiť a spinkať. Vybrať jej prsník a povedať jej, že maminku to bolí a chce sa tiež vyspať. U niektorých detí to funguje. U niektorých nie. Potom treba skúšať inú formu upokojenia - do ruky mojkáčik? alebo že by si mohla "aspoň držať?". Je to o hľadaní toho, čo funguje na to ktoré dieťa a čo vyhovuje maminke.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička