Môže mať spln vplyv na nočné pomočovanie u detí?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

moja 2,5-ročná dcéra nemá už od 18 mesiacov plienky. Už asi druhý mesiac sa stalo, že sa zobudí pocikaná. Mám pocit, že je to vždy pri splne. Keď som ju aj o pol noci zobudila, že ideme cikať, už bola pocikaná a rovnako aj nadránom. Stáva sa ale, že inokedy sa nadránom pýta sama.

Môže mať spln vplyv na nočné pomočovanie u detí?

Ďakujem

Dobrý deň,

vidíte ako ste si to odsledoval. Ja takúto skúsenosť zatiaľ nemám. Ale spln vlýva na čokoľvek. Každopádne nočné pomočovanie je v norme až do 5. roku života dieťaťa. Hoci je to nepríjemné a človeka to zaskočí a musí prezliekať celé periny, ale je to "v norme".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas