Ako vyriešiť nočné pomočovanie u 5-ročnej?

Zodpovedané
2. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka má 5,5 roka. Odplienkovaná (deň a noc) je od 2 rokov. Spinkať chodí okolo 19.30 h., predtým sa ešte ide vycikať. Ešte stále ju dávame cikať okolo 22.00 h. Potom krásne spinká až do 7.30 h. bez "nehody".

Avšak, stáva sa, že ak ju ideme dať cikať neskôr, okolo 23.00 - 23.30 h., niekedy je už pocikaná. Skúšali sme ju vôbec nedať v noci cikať a tiež sa niekedy pocikala. Ona sa ale vôbec nezobudí, že jej treba cikať a ani potom, keď sa už pociká.

Dokedy je akceptovateľné dávať dieťa v noci cikať?

Kedy by sa mala začať sama budiť na to, že jej treba cikať?

Mali by sme začať túto situáciu riešiť s pediatrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

5-ročné dieťa by už malo vydržať noc bez cikania - je vhodné vyšetrenie nefrológom, aby sa vylúčila nejaká patológia. Ak sa vylúči, tak budete robiť režimové opatrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas