Môže mať syn oneskorenú reakciu na MMR vakcínu?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

16 mesačný syn je presne 3 týždne od MMR očkovania. Aktuálne už druhý deň má horúčku (max. do 39°C). Dá sa pekne zraziť antipyretikami. Pred dvomi dňami mal aj drobný výsyp také bodky (niekoľko mm) červenkasté na hrudníku a bruchu, ktoré postupne miznú. Žiadne iné príznaky nemá (kašeľ, nádcha).

Môže to byť oneskorená reakcia na vakcínu?

Pediater povedal, že reakcia bude o 7 - 14 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

pediater Vás správne informoval o reackii po 1-2 týždňoch. Ojedinele môže byť reakcia aj po dlhšom časovom období. Ak by horúčka trvala viac ako 3 dni, tak je vhodné vyšetrenie lekárom a vylúčenie akútneho infektu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas