Môže sa dcérka nakaziť kiahňami?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcérku a 4,5-ročného syna. Syn prekonal kiahne, mal cca rok a veľmi mierny priebeh. Výsev nebol silný, nemal teploty. Dnes som mu spozorovala pri očku drobné vyrážky, ktoré ho nesvrbia.

Môže mať pásový opar?

V škôlke mali kiahne.

Je možné, aby sa dcérka, ktorá kiahne neprekonala, nakazila nimi od syna, ak by mal pásový opar?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o pásový opar. U detí je netypický a ani takto nevyzerá. Prenos ochorenia kiahní z osoby, ktorá má pásový opar je veľmi nepravdepodobný, ale už som sa sním stretla (hoci je to naozaj raritné).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas