Môžem dať dcérke mlieko z fľašky, ktorá je umytá len hubkou na riad a je nevysterilizovaná?

Zodpovedané
17. dec 2020

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcérka je výlučne na materskom mlieku, ktoré odsávam a dávam jej ho z fľašky. Mala 2x žabku, soor. Brala Medoflucan a raz Diflucan. Vracia sa jej to.

Sterilizujem odsávačky, cumlíky, flašky po každom použití. Dnes som omylom umyla fľašky hubkou na bežný riad a dala do nej mlieko, čiže zabudla som fľašu predtým vysterilizovať.

Môžem dať dcérke mlieko z fľašky, ktorá je umytá len hubkou na riad a je nevysterilizovaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas