Neublíži Genciánová violeť 13 dňovému bábätku?

Zodpovedané
6. jan 2022

Dobrý deň,

nášmu 13 dňovému bábätku sa spravil soor. Detská lekárka mu predpísala Fluco Sandoz rozpustiť 1 tabletu v 10 ml vody a vytierať ústočka po každom kojení.

Mne odporúčila potierať si bradavky a dvorec genciánovou violeťou. Pred kojením zmyť. No po umytí mi ostávajú bradavky stále fialové. Na genciánovú violeť som našla na internete rôzne názory.

Môžem dojčiť, keď mám zvyšky na bradavkách?

Nemôže to malému uškodiť?

Ako dlho a ako často by som si mala aplikovať GV?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto metóda s GV už je zastaralá. Ublížiť by nemala, ale nie sú ani štúdie hovoriace o tom, že pomôže.

Najlepšia je cielená liečba sirupom proti kvasinkám u dieťaťa a Vy ako matka lokálne mastiť bradavky Canesten krémom pokiaľ sú indikované. Pred dojčením dôsledne zmyť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas