Od ktorého mesiaca sa do príkrmov môžu pridávať ľanové semienka?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom príkrmov.

Odkedy je ideálne pravidelne do nich pridávať ľanové semienka ako prevenciu pri problémoch so zápchou?

Pri už existujúcom probléme so zápchou, je možné pridať do príkrmov pomleté semienka, prípadne do fľašky s UM pridať sliz z ľanových semienok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ľanové semienka by som dieťaťu ako prevenciu zápchy vôbec nepodávala. Na to slúži kvalitný olej do príkrmu a dostatočný pitný režim.

V prípade vzniknutých problémov vláknina pre danú vekovú skupinu alebo lieky od pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas