Odporúčate dieťa očkovať hneď vakcínou Priorix-Tetra?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom očkovania vakcínou Priorix–Tetra. Môj 13-mesačný synček dnes absolvoval očkovanie 2. dávkou Bexsero a v decembri ho čaká očkovanie MMR. Naša pani doktorka spomínala Priorix. Viem však aj o vakcíne Priorix-Tetra, ktorá chráni aj proti ovčím kiahňam.

Odporúčate dať zaočkovať rovno touto vakcínou?

Alebo Priorixom a potom zvlášť Varilrixom?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto vakcína je u nás posledné roky nezohnateľná. Ak by bola k zohnaniu, odporúčam (ušetríte si tak 1 vpich).

Ak nie, môžete pokojne v tej istý deň ako sa zaočkuje synček Priorixom, tak zaočkovať aj Varivaxom. Len do druhej ruky. Následne po mesiaci bude preočkovanie na ovčie kiahne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas