Ako zistím či je dostupná očkovacia látka Priorix-Tetra?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

o mesiac ideme s 15-mesačným synom na očkovanie MMR. Lekárku chcem požiadať o očkovanie očkovacou látkou Priorix-Tetra. Syn ešte nie je očkovaný ani proti meningokokom, chcem to tiež riešiť.

Ako zistím či je dostupná očkovacia látka Priorix-Tetra?

Kedy odporúčate podať vakcínu Bexsero?

Ďakujem

Dobrý deň,

vakcína dostupná nie je. Zaočkovať sa ale môže v jeden deň vakcínou Priorix a Varivax (do druhej ruky). Tá je momentálne dostupná.

Bexsero môžete začať s podaním po ukončení Varivax očkovania (mesiac po Priorix + Varivax je jeho preočkovanie).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas