Pije moja 12 týždňová dcérka málo mliečka?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má 12 týždňov a vypije mi za 24 hodín 520 - 680 ml umelého mlieka. Párkrát sa stalo, že vypila cca 740 ml. Na jedno papanie je to v priemere 90 - 100 ml.

Pije 6x denne, pretože v noci, keď spí dlhšie, tak ju nebudím. Inak papá po 3 hodinách.

Je to málo?

Mám ju začať budiť v noci, aby vypila viac?

Váži cca 5 500 g a vždy na poradni mala. Čiže priberá.

Treba to nejako riešiť?

Mám zmeniť mlieko z Hipp HA 1 na nejaké iné?

Mám jej pridať iné tekutiny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žiadne iné tekutiny nepodávať v tomto veku ešte určite. Stačí jej mliečko. Na váhu 5,5 kg by teoreticky mala vypiť trošku viac okolo 830 ml - 990 ml. Ako trojmesačná je váha 5,5 kg veľmi veľmi pekná, určite nie podvýživa (ani náznakom).

Preto ak priberá, je spokojná, motoricky napreduje tak nevidím dôvod na to, aby ste ju v noci budili na kŕmenie. Ona sa zobudí, keď je hladná.

A príde obdobie, keď sa bude budiť častejšie, takže si užite, že ona aj Vy krásne spinkáte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas