Po vyplakaní pri krste bábätko pravidelne hystericky plače. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

v nedeľu sme mali krst a synček sa rozplakal. Chcel sa prisať na prsník i napriek tomu, že predtým som ho dlho dojčila. Ponúkla som mu prsník aspoň na 5 minút a odstavila. Následne pri krste spustil plač a až do extrému strašne plakal. Po celý čas potom zadriemal asi na 5 minút. Potom znova. Celé to trvalo asi pol hodinu. Celý čas som ho mala ja na rukách a snažila utíšiť.

Nikdy predtým som ho nenechala takto plakať. Odvtedy každý večer medzi 18:00 - 19:30 chytí taký istý hysterický plač a je až fialový. Skúšala som všetko možné na utíšenie, ale zaberie to len na chvíľku. Potom znova strašný plač.

Láskam ho, rozprávam na neho jemne, hojdám, dám ho bez plienočky, pocvičíme a potom si ho pritúlim. Dávam mu prsník. Keď prestane na chvíľu plačkať, tak ho hľadá a keď sa prisaje, tak začne znova extrémne plakať a kope nôžkami.

Má aj koliky.

Môže mať stres zo stresu?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakuje

Dobrý deň,

nemyslím si, že to je reakcia na stres z krstu. Skôr to prišlo zároveň, ale kto vie. Prejavy sú ako pri kolike. Kúpte probiotiká BioGaia.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Inak robíte všetko krásne citlivo, najlepšie pre synčeka.

Neviem aký vek dieťatko má, ale často u takých dvojmesačných detičiek prichádza večerný plač - tzv. witching hour. Ako príde, tak odíde (väčšinou okolo 4. mesiaca). Len to istú dobu trvá a je to teda veľmi stresujúce pre rodiča, ktorý chce dieťatku pomôcť.

Dobrá správa je, že takéto epizódy plaču do budúcna dieťatko negatívne neovplyvňujú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas