Prečo 10 mesačný syn plače zo spánku?

Zodpovedané
28. mar 2021

Dobrý deň,

náš 10 mesačný syn od malička začne vždy ráno od 4:30 plakať každú pol hodinu a má pri tom zavreté oči. Keď bol malinký, tak som ho zvykla prebrať, pokakal sa, vypustil plyny a bolo dobre a zaspal.

Teraz to už nie je podľa mňa o brušku a robí to stále. Vstáva okolo 6:00 - 6:30 s plačom.

Pediatrička mi povedala, že sa chce asi túliť, ale to tiež nepomáha. Upokojí ho na chvíľu len prsník.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť množstvo - od toho, že sa mu niečo zlé sníva, cez zúbky, pokojne aj prdík alebo potreba Vás cítiť.

Neviem Vám odporučiť nič iné iba to, že ho treba láskavo zobudiť, poláskať a uspať ďalej. Určite to nebude trvať večne a najmä, nie je to prejav ochorenia - je to iba obdobie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas