Plač pri zaspávaní 4-mesačného syna

mariejenka
23. feb 2021

Ahojte všetci, prosim o rady, tipy,triky... hoc si myslíme s mužom,ze sme vyskúšali všetko.
Nas 4 mesačný syn,pri každom spánku , čiže 4x do dna,plače. Skusali sme kvapky na brusko,vsetko na trhu, masáže bruska, ale mame za to,ze kolika to nieje. Skusali sme ukladať skôr už po hodine,potom po troch hodinách,ci nebude viac unavený, skusam ja aby sa nadojcil a zaspal na prsníku...to zaspi az po výdatnom placi na rukach, skusam nosic,tam ide vyskočiť,ale par krat uz zaspal,co bol sviatok pre nas...davam odgrgnut,aj ked ze dojcene deti nemusia. Spi na vyvýšenom matraci,reflux nemá vylúčený ,to nevieme ci ma, či nema. Kočiar nehrozí tam bol za 4 mesiace len asi 10-15x lebo by sa zadusil keby každý den, tak vie plakat. Každú "metódu" sme skúsili dva týždne ci sa nieco neosvedčí,ale vzdy aj ked sme uz mysleli,ze to zaberie,akoby si zvykol a plac znova.
Sme už zúfalí, vieme ze to raz musí prejsť ,ale radi by sme mu pomohli,nech sa tak netrápi s tym zaspavanim? Mal niekto niečo podobné?
Ďakujem vopred za každú radu,postreh.

dollyzv
23. feb 2021

Nemám radu ale rovnaký problém,tak sa pripnem 🙂

tehotna40
23. feb 2021

@mariejenka ahoj neskusali ste elektrickú hojdacku alebo kolísku? A ešte sa chcem spýtať ci mas zavinovacku alebo mimi perinku ,nasej to pomohlo. Cez deň tiež protestuje ale pomohla nám ta hojdačka a večer ju zavinujem alebo dam do tej mimi perníky polozim do postieľky, pustím kolotoc a zaspinka

mariejenka
autor
23. feb 2021

@dollyzv jasné, je to peklo, ake máš staré babo?

mariejenka
autor
23. feb 2021

@tehotna40 nemame hojdačku. Ale mam kociarik na tych vahadlach upkne krasny hupavy pohyb,a nič to nezabera na maleho. Zo zavinovacky,utilky alebo perinky isiel vyskocit...potil sa.
Prvy syn sa napil z prsníka a odkvecol,,tento sibal...no comment

dollyzv
23. feb 2021

@mariejenka bude mať 4mesiace za týždeň..ale nás nie že vyslovene plače a vydáva taký brutálne nepríjemný mrncavy zvuk aj pol hodinu kým zaspí...

tehotna40
23. feb 2021

@mariejenka to môže byt hrozne veľa veci co mu moze vadiť, je to ťažko s tak malými detičkami. Neni moc oblečený? Nemáte doma príliš teplo ? Naša mala napr neznesie na sebe capicku. Môže to byť kolika, reflux, moze byt hladný...

mariejenka
autor
23. feb 2021

@dollyzv no,to je tiež také, že prečo? Preco tie male lasky,sa pomaly neukludnia a nezaspia,ved to je najlepšia činnosť 🙂

ivangeline
23. feb 2021

Mali sme. Preunava. 🙂 Nevyspi sa jeden den...potom uz ani dalsi a tak dookola. Vydrzat. A urcite uspavat. Po pol roku sa to zacne zlepsovat. 🙂

mariejenka
autor
23. feb 2021

@ivangeline toto manžel vyčítal,ze ked sa preunavi dieťa,tak bude tenzne,a kym sa nevyreve nezaspi, skusame hned ako sa prvé známky unavy dostavia,prve zazyvanie a už ukľudnenie, tichšie v dome, a aj tak...

mabenn
23. feb 2021

Skúšali ste biely šum?

mariejenka
autor
23. feb 2021

@mabenn áno,mame takého zelenhom macika z brendonu, ma zvuky rôzne, skusali sme v kočiari pod digestorom, všetko zabralo tak na týždeň,po ďalšom týždni zas plakal.😂😂ozaj asi všetko...okrem vyplakania,to neurobime.

mabenn
23. feb 2021

@mariejenka a naozaj to suvisi len so zaspavanim? nemoze to byt po kojeni? nejes nieco z coho by mu mohlo byt tazko?

ivangeline
23. feb 2021

@mariejenka a kolko spi ked zaspi?

katkaba1
23. feb 2021

@mariejenka no, moje dvojky sú presne takéto a to už budu mať 9 mesiacov.. Zlepšenie v nedohľadne. Pre nich je spánok najväčši nepriateľ. U nás nezabralo/nezaberá absolutne nič..revú kým nezaspia deň/noc🤦‍♀️

mabenn
23. feb 2021

ja som v takom case napriek tomu, ze som kojila, uspavala nosenim na rukach, aby bol kludny...az ked som ho sla ulozit na postel som este prilozila na prso, ak si dobre pamatam...

mariejenka
autor
23. feb 2021

@mabenn iba so spánkom, od zobudenia je anjelik usmievavy, aj kupanie som presunula po obedom spanku,lebo vecer ho to nabudilo akoby.

mariejenka
autor
23. feb 2021

@ivangeline dve hodiny potiahne,viac nie

mariejenka
autor
23. feb 2021

@katkaba1 oooo môj bože, tak to máš oveľa ťažší s dvoma😱 paneckuuu, veľmi si prajem aby sa vam to zlepšilo...

mariejenka
autor
23. feb 2021

@mabenn jem ozaj pro kojacio😃 pijem caro, miesto kávy, nič co nafukuje,pojem čistú vodu .. spanok je demon u nas,a pozerám ze aj inde tak fakt len vydržať 🥴

nika23t
23. feb 2021

@mariejenka podľa mňa sa maličký netrápi, trápia sa viac rodičia... Aspoň u nás to tak bolo. Vyrastie z toho, ak nemá žiadne zdravotné problémy a okrem toho spánku je všetko ostatné ok, tak len vydržať.

mariejenka
autor
23. feb 2021

@nika23t zdravy je, sice teraz sme uz dest dni po covide...malinky mal očká červené,a kychal..inak nic, starší syn úplne bez priznakov,my s mužom len nádcha,hlavy nas boleli ale to uz 4 mesiace 😃 tak sme ani nebadali, len mne vyšiel antigen predminulú sobotu pozitivny. Muz si doniesol z nemocnice covidka,je po operácii kolena, čiže mame to pestré,ze ozaj som uz napislaa sem, aj sa mi trochu uľavil ,to je tak ked sa clovek vypíše,pripadne pozdiela trapenie.

mariejenka
autor
23. feb 2021

Všetkým dievčatám 🍀dakujem Vám 🍀

ivangeline
23. feb 2021

@mariejenka Vsak to je skvele. Idete na to dobre. Vidite unavu...sledujete cas..viac sa robit neda. Mozno sa mu nepaci len sposob uspavania? :D Vela veci to moze byt. Tazko povedat..ale prejde to casom. 🙂 Moja Klara bola taka ista ale ona bola preunavena,spala len 30minutovky a bolo to kvoli bolesti brucha..takze fakt ked spi takto dobre..by som to az tak neriesila. 🙂

nika23t
23. feb 2021

@mariejenka viem, je to náročné, a zvlášť ak este ďalší drobec sa motá okolo nôh... A chorý manžel... Ach. Nezávidím, prajem, aby ste co najrýchlejšie mali toto obdobie za sebou a v zdraví si užívali dní bez plaču ❤️ A určite pomáha vedomie, že si týmto prešli aj iné maminy a ze niekedy naozaj musí človek len zatat zuby, pozbierať sily a vydržať 😉

ivka27101
23. feb 2021

Nenafukuje ho z caro? Napr moju malu z toho bolelo bruško a pri prvej som to pila na litre. Skus vynechať ci nebude lepšie 🙂

ivka27101
23. feb 2021

Alebo ma ešte napadlo ze ci nedávas vigantol kvapky aj z neho zvykne deti bruško bolieť

mariejenka
autor
23. feb 2021

@ivka27101 od narodenia berie jemieson D, ale veru pozorujeme ze po Decku je taky nervnejsi,asi zmenim na DVit...dakujem veru za taky tip...vigantol som dávala staršiemu synovi,ten nemal problém. Synovca ale velmi bolelo brusko po vigantole.
Mam vymenene deti, prvému nic nevadilo,spal,jedol, druhy uplny opak🥺🥺
Prave zaspinkal po ozaj ze scéne, ešteže byvame v dome,lebo v byte by s nami trpeli aj susedia 😐

andreatytler
23. feb 2021

@mariejenka Mozno ste uz aj to skusili, ale ak nie, skuste ho polozit do postielky a len pri nom sediet. Mozno potrebuje nebyt tak vela na rukach. Zevraj aj prilis vela kontaktu moze niektorym detickam vadit.
Tiez je mozne ze place z roznych dovodov... mozno na zaciatku to bol relux, potom mu bolo teplo, teraz ma separacnu uzkost... on vam sa to moze zdat ze place stale koli tomu istemu ale deticky sa velmi menia a skoro kazdy mesiac je nieco ine.

ktochytavzite
23. feb 2021

@mariejenka len vydrzat to mi robilintiezbtak dve deti najskor si museli aj 20'porevst a potom zasoali na rukach

mariejenka
autor
23. feb 2021

@andreatytler veru áno,aj to sme skusili,..byt len pri nom, ticho,potom len jemne hladkať,sepkat , spievať (aj muz spieval, čo on nikdy!) ...vedel maly tak plakat ze bol komplet mokrý aj plachta,tak robime vsetko len aby neplakal az tak ze sa zachádza, ... ďakujem ❤️