Prečo dvojmesačná dcérka prestáva dýchať?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

dcérka má 2 mesiace a už nejaké 3 - 4 dni po sebe sa nám stalo, že vydávala zvuk ako keby tlačila. Lenže to vydávala preto, lebo sa nevedela nadýchnuť. Z ničoho nič. A to bola v kľude a na rukách. Potom začala plakať. Nejde o klasické zachádzanie sa pri plači. Stáva sa jej to v klude.

Doktorka nás odporučila na neurológiu. Ideme tam zajtra.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám takto povedať. Myslím, že Vaša pani doktorka to rieši veľmi promptne, aby sa vylúčila nejaká patológia. Pokiaľ máte možnosť, majte dieťatko na monitore dychu. Ak by nemáte doma, viem odporučiť Nanny monitor a vybaviť aj 10% zľavu.

Niekedy však takto bábätká sa pučia aj keď ich bolí bruško, nemusia nutne niečo vykakať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas