Problém s kakaním dvojročnej dcérky

23. jún 2022

Baby prosím poraďte čo robiť dcérka dva dni nekakala teraz sa mi zobudila a plač nejde jej to vytlačiť doma nič nemám čo jej pomôcť ako aby jej to išlo? Má 2 roky aj 3 mesiace. Teplú vaňu sme skúšali masáž bruška tiež nič nepomohlo. Raz sa nám stalo že bola úplne zapečena a nevedela vytlačiť a musela nam doktorka pomôcť vybrať kako teplomerom odvtedy bol kľud teraz sa zase bojím že to sama nevytlaci len plače tlačí a nejde jej to už sa aj pogrcala z toho tlačenia ako ju až naplno 😟 prosím o každú babsku radu ďakujem

mamamasama
23. jún 2022

Skoč do lekárne. U nás na takéto stavy zaberal len glycerinovy čípok a pár dní na to sirup lactulosum.

anjelicek26
23. jún 2022

ked ju napina na vracanie je uz fakt zle... do lekarne po glycerinovy cipok, pohotovostne maju otvorene

nelca0510
23. jún 2022

Toto si mala.riesit skôr,keďže sa to opakuje. Slivky sušené, čerstve,slivková stáva. Rob jedla kde dáš cuketu a bude to ok. Teraz,keď je to také urgentne tak naozaj možno ten glycerinovy čipok.

autor
23. jún 2022

@mamamasama zajtra pôjdem do mesta a kúpim len teraz neviem ako jej pomôcť strašne mi jej je ľúto. Ja sa bojím či jej to nejak nemôže ublížiť poškodiť črevo keď jej to nejde 😟

gionella
23. jún 2022

Nejaká pohotovostná lekáreň nebude otvorená ešte ? Easylax silno odporucam, taká vodička do ritkY sa vytlačí a hneď pomôže. Lepšie ako čipky. A majte to vždy doma v zásobe ako záchranu.

autor
23. jún 2022

@anjelicek26 kiež by to bolo možné, bývame na dedine auto nemám fakt ma porazí keď jej zavolám záchranku asi ma do prdele pošlú 🙁

mamamasama
23. jún 2022

Ja by som nečakala a šla do pohotovostnej lekárne. Zbytočne sa malá bude trápiť a ty s ňou. Ak nemáš možnosť ísť do lekárne, skús obvolať kamošky s deťmi. U nás doma máme vždy čípky pre istotu.

viestta
23. jún 2022

Ak zvracia, tak by som šla na pohotovosť. To nemusí byť len zápcha ale aj nepriechodnost criev

anjelicek26
23. jún 2022

Skus obvolat susedov, ci by vas neodviezli. Presne toto ma napadlo, ze uz moze byt problem ako pise @viestta

lasoli
23. jún 2022

a nemozes id susedov poziciat?

dzulli1980
23. jún 2022

Ak máš klasické tvrdé mydlo, kúštik odlom a daj jej do ritky ... easylax je super, isté obdobie som ho tiež dcére dávala, stále ho máme doma pre prípad potreby ... ale ak by opakovane zvracala, išla by som s ňou na pohotovosť.

mima172
23. jún 2022

Ako píše dzulli1980, tiež odporúčam skúsiť do ritky kúsok tuhého mydla (v prstoch vytvaruj niečo ako čípok). Ak to nezaberie (uvidíš do max 30 minút), tak by som na tvojom mieste zavolala na 112, nie sú len na posielanie záchranky, vedia aj "len" poradiť, pripadne zhodnotiť, či tu sanitku treba.

xsuzannex
23. jún 2022

Glycerinovy cipok sa uz v takomto stave zapecenia nerozpusti.. urcite easylax.. my sme s tym u syna bojovali dva roky a vzdy zabral..

mumintroliq
23. jún 2022

Skús jej pomôcť tak, že si ju dáš chrbtom k sebe, chytíš ju pod kolienka, dáš takto nad nočník a pri tlačení jej prstami budeš akoby tlačiť na konečník a robiť protiodpor. Keď vyjde to tvrdé na začiatku, už bude dobre. A potom probiotiká Infants Dophilus, velá vody, pozor na mlieko, banány a pod a každý deň ju povinne posielať na wecko sa vykak a aj za nejakú odmenu, nech si to spojí s niečim pozitívnym

mamamasama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. jún 2022

Baby sused mi doniesol čipok dúfam že jej to pomôže ďakujem vám snáď to nebude na pohotovosť držte palce a ešte raz ďakujem za vaše rady

mamamasama
23. jún 2022

Musíš jej ho tam troška pridržať, aby ho do sekundy nevytlačila. Držím prsty a dúfam, že sa to podarí a malá bude v poriadku. 🙏

mathias232
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jún 2022

@mathias232 moja tiež vracala ale neviem či z toho alebo že zjedla večer 2ks veľké monte a zapila jupikom. Vam vracala vtedy stále či len raz? Teraz neviem či mám teda volať alebo nie na 112 ☹

loliki
23. jún 2022

A ten čípok nepomáha? Kedy by mal účinkovať?

ankare
23. jún 2022

Kakala už?

autor
23. jún 2022

@ankare ešte nie ani neviem kedy má zabrať

autor
23. jún 2022

@loliki neviem zatiaľ nič 😟

mamamasama
23. jún 2022

Mal by zabrať do pol hodiny

autor
23. jún 2022

@mamamasama a keby nezabralo čo robiť?

mamamasama
23. jún 2022

To už musíš sama zvážiť... Ak by zaspala, tak ju nechaj spinkať, ráno buď pediatrička, alebo lekáreň. Určite ju sleduj. Ak by si videla, že čosi nie je ok, bolesti, nedajbože opäť vracanie, alebo dokonca horúčka, tak pohotovosť.

autor
24. jún 2022

@mamamasama našťastie noc prespinkala a ráno sa jej už uľavilo. Volala som však lekárke že čo sa stalo a kázala kúpiť probiotiká a do polievočky primiešať odvar z vločiek a ak by sa to opakovalo alebo ak by mala stále tvrdú stolicu vraj nás pošle na gastro lebo to kľudne môže byť aj nejaká potravinová intolerancia čo by ma veru nenapadlo ale mala fakt ľúbi mlieko vraj to jej môže robiť neplechu. Ďakujem za radu ❤️

mamamasama
24. jún 2022

Myslela som na vás...som rada, že to dobre dopadlo... 🙏

anjelicek26
24. jún 2022

Ano su deti, ktore kravske mlieko zapeka riadne a treba ho vysadit (aj bez alergie). Som rada, ze je mala ok.

loliki
24. jún 2022

Bolo by dobré upraviť jedálniček: viac jablka, mrkvy - strúhanej, kapusta, musli ... Nech sa darí.