Prečo je moje 2,5 mesačné bábätko nespokojné a často plače?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom 2,5 mesačného synčeka. Od narodenia je nespokojné bábätko. Je dojčený. Asi 3 týždne pozorujem vodnatú stolicu žltej farby. Veľmi často plače, nedá sa utíšiť. Spánok má hrozný. Zaspí na pol hodinu a následne sa zas prebudí s treba ho douspať. Takto sa to opakuje aj 7x do hodiny, kým uspávanie nevzdám. Sem tam použijeme aj rektálnu rúrku. Od narodenia má žltý jazyk. Bojím sa, že za tou jeho nepokojnosťou je nejaká skrytá choroba.

Sú moje obavy opodstatnené?

Mám navštíviť lekára, aby mi ho skontroloval?

Alebo je to všetko v poriadku a mám len vydržať?

Lekárka môjho syna má už veľakrát pri starších deťoch odbila, preto sa pýtam Vás.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa každá obava matky je dôvod na návštevu lekára. Navyše vtedy, ak nie ste prvorodička, ale skúsená matka.

Moc sa takto na diaľku nedá ordinovať. Čo ma však "vyrušuje" sú dve veci
1. Jazyk - ak je povlak žltobiely, akoby hustý, ktorý sa nedá strieť plienou, tak môže ísť o soor - žabku, ktorá môže spôsobovať zažívacie problémy a musí byť preliečená.
2. To, že je stále nespokojný a veľa plače - skúsila by som na skúšku zo stravy vylúčiť všetko mliečne - mliečne produkty (ani bezlaktózové nemôžete), maslo, všetky polotovary (sladkosti), ktoré obsahujú mlieko.

Samotná stolica aj žltej farby nemusí byť problém, nakoľko je však synček nespokojný a je aj riedka. Nasaďte probiotiká Probiofix baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas