Prečo sa 2,5-mesačný synček budí s veľkým plačom?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

mám 2,5-mesačného synčeka. Posledné týždne sa počas spánku prebudí a začne najprv ako keby lapať po dychu. Má veľké otvorené očká, úplne v nich je vidieť strach a začne strašne vystrašene plakať. Úplne je vyľakaný. Stáva sa to tak polhodinu až hodinu od uspatia.

Je hrozné ako strašne plače a úplne je vydesený.

Čo mu to môže spôsobovať?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

novorodenci môžu v spánku chrčať, plakať alebo kričať. Organizmus veľmi malých detí ešte nezvládol výzvy pravidelného spánkového cyklu. Je bežné, že sa často budia alebo vydávajú v spánku zvláštne zvuky.

Pre novorodencov a deti je plač hlavnou formou komunikácie. Novorodenci však majú úľakový reflex, ktorý môže často vyzerať ako keby sa zobudili zo zlého sna. Taktiež majte určite monitor dychu, aby ste vylúčili pauzy v dýchaní.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo