Prečo lekári dávajú kvapky Fenistil, keď má dieťa kašeľ?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Fenistil.

Prečo pediatri dávajú aj malým deťom Fenistil?

Môj štvormesačný syn je prechladnutý. Jeden deň mal vodovú nádchu. Potom suchý kašeľ, ale dýchanie mal čisté. Takže kašeľ asi len zo zatekajúceho soplíka. Doktorka mu dala Calcium a Fenistil. Nechápem to, Fenistil je predsa na alergiu.

V skupine mamičiek s rovnako starými deťmi som čítala cca to isté, že pri prechladnutí Fenistil.

To všetky deti majú akože na jeseň alergiu?

Alebo tie kvapky majú účinok aj na prechladnutie?

Ďakuejm

Dobrý deň,

ja osobne toto nerobím, takže Vám neviem povedať, prečo to iní lekári robia a odporúčajú.

Z praxe viem, že je to tak, ale pri bežnom nachladnutí to podľa mňa nemá opodstatnenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas