Prečo lekári predpisujú čipky Prednison?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

5 ročný synček mal kašeľ a sopeľ. Išli sme k pediatričke, ktorá predpísala Prednison čipky. V lekárni nám povedali, že to je kortikoid.

Prečo sa predpisujú tieto čipky?

Nemôže kortikoid uškodiť dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Prednison je kortikoid. Podáva sa napríklad pri laryngeálnom záchvate. Neviem, čo Vám povedala Vaša pani doktorka, ako a kedy ho podať, ale v samotnej liečbe kašľa a sopľa miesto Prednisom nemá.

Ak sa Prednison užíva vtedy kedy sa má, je to výborný zachraňujúci liek, ktorý dieťaťu neškodí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas