Prednison čipky

mamickalisticka
21. nov 2021

Ahojte. Dnes sme boli so 7m babatkom na pohotovosti, štekavy kasel, sople, odsat nejdu a teda celu noc prekaslal... Doktorka nam predpisala prednison cipky. Citala som vsak ze su strasne tazke na organizmus..a celkom sa bojim. Neviem ci ich podat alebo nie. Mate skusenost
?

20erika07
21. nov 2021

Mame skusenost, podavali sme nedavno dcerka uz nevladala kaslat, uz bola vysilena a stale stale vkuse ju dusilo, ale iba jeden cipok na cely cas liecenia sme podali aj v minulosti, oni zaberu hned a nam sa celkovo stav potom zlepsil

mamickalisticka
autor
21. nov 2021

@20erika07 ako stara je dcerka? Nase dvojky maju len 7m a neviem ani ci mam dat cely cipok alebo polku alebo bude stacit polka z polky..pretoze tie cipky su extremne velke

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamickalisticka
autor
21. nov 2021

@viestta dali ste cely? Kolko rocnemu?

mariet24
21. nov 2021

@mamickalisticka môj mal silnú alergickú reakciu na lieky a tie čipky bral, neviem uz presne tuším 3dni po1.... A mal vtedy 11m

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eriksonka1234
21. nov 2021

@mamickalisticka pri zachvatovom kašli určite podať. Syn do 6 rokov mal často laryngitidne záchvaty, bez cipkov by neprežil

kacena4
21. nov 2021

prepac tvoje dieta sa dusi (ma stekavy kasel...) a ty sa pytas na konovi ci mu dat cipky?? to fakt? naco ste potom sli na pohotovost?? keby si sa ty dusila tiez by si to riesila?? urcite daj, a neboj aj cely je to gramaz pre deti. drzim palceky nech ste zdravy

heniiik
21. nov 2021

Ahojte, mam tiez taly problem mame neustale laryngitidy.. a podala som jej pol cipka o 19:00tej ale uz je pol 9 a mam pocit ze vobec nepomaha.. mozem jej podat aj druhu polovicu cipku?? dakujem

mamickalisticka
autor
21. nov 2021

@heniiik preco ste nedala hned cely?

oblecenie99
21. nov 2021

@mamickalisticka Mame skúsenosť... Po prehnackovanom júli, a dvoch hospitalizáciach s jeden a pol ročným synom sme sa z nemocnice vrátili so suvenirom: taky kašeľ som ešte nezažila, konkretne ešte v ten deň, presne v noci, ako nás pustili sme s ním pelasili späť na urgent, tak sa dusil, že sme ho nevedeli dat do detskej sedačky, držala som ho na rukách v aute, ináč by sa zaduail. Odvtedy mame stále tieto čipky v chladničke, Dr. Nam ich predpisala pri predposlednej chorobe, že keby náhodou, už vieme, ako použiť. Kašeľ po troch dňoch úplne ustúpil, tuším tam boli 2 kusy? Ale vyvarujem sa toho, aj keď by som použila, keby ze bolo už zle ako vtedy v lete.. Naš bol konkrétne snehovobiely asi týždeň a spal strašne veľa.. Je pravda, že mal vtedy aj iné problémy. Určite dajte, ak vidíte, že to je zle. Laryngitida pri tak malých deťoch, babatkach, nie je sranda, môžu sa aj zadusit.

oblecenie99
21. nov 2021

@mamickalisticka a dali sme celý, jednu pred spaním a potom ďalší večer ďalšiu. Dr. Nam vysvetľovala že kedysi sa dával polovička, teraz už celé.. Ale náš už mal rok a pol a 12 kíl.

heniiik
22. nov 2021

@mamickalisticka lebo ani jeden doktor nam to neodporucal ze je to nebezpecne lebo to nici obranyschopnost.. nakoniec sme noc prezili nedala som druhu polku dnes poobede somzase musela dat polku cipka a skoncili sme v nemocnici dnes vecer dali nam inhalovatcnejake lieky ventolin dostala a inekciu podobnu tym cipkom takze tak uz sme doma teraz nastastie spi.. tak uvidime ako skoncime velmi zla choroba 😢😢

oblecenie99
22. nov 2021

@heniiik Neboj sa, dostane sa z toho. Veľmi nepríjemná choroba, momentálne ju mám aj ja, hrôza, a to som dospelý človek :/

My sme dali celý čípok, lebo ozaj hrozilo, že sa zadusí - opuchne mu hrtan. My sme to ale dali naozaj vtedy, keď to bolo veľmi zlé. Na druhej strane, kašeľ zmizol, ale malý bol taký biely, ako jeho postieľka, prespal celú noc aj polovicu ďalšieho dňa, ale náš mal vtedy aj iné problémy (hnačky).

Ako prvá pomoc pomáha ešte para, ale najmä studený vzduch, kľudne otvoriť okno, dieťa zabaliť teplo, na hlavu čiapka a postáť s ním v okne, zobrať ho vonku, alebo otvoriť chladničku.

oblecenie99
22. nov 2021

@heniiik Ešte mi napadlo: vyvýšiť hlavu v postieľke, aby bola vyššie ako telo, neprekurovať izbu, často vetrať a dithiaden - ten je na predpis

speci_rodinka
22. okt 2022

@oblecenie99
@mamickalisticka Sakujem za otazku a aj za odpovede prave pocuvam ako moja 3r dcera vkuse 30min kasle. zo spanku.

predpisala nam mudr pred troma tyz ale ako prislo i odislo dieta vydrzalo v skolke jexen ttzden a zas chore.
tak som si na ne spomenula.
Hlavu ma vyvysenu, tabletky nejak extra neberie. ale pocut ju kaslat aj po podani lieku tak dufam ze to bude ok😵‍💫🤨
vsetko... bez reakcie alergickej...

a ze to coskoro zaberie. So kolkych min zaberie cipok? my sme dostali na 15kg az 150mg tak dufam bude fajn

mamickalisticka
autor
23. okt 2022

@speci_rodinka dobrý deň, čipok zaberie rychlo, do 15min isto, ale zároveň keď dáte čipok to neznamená že nebude kašľať, len to pomôže na ten odpuch hrtanu aby sa dieťa nezadusilo . Nám však na laryngitidu pomáha studeny vzduch pri okne, to ho ukludni a väčšinou potom kašle len zriedka.. na klasický kašeľ čipky nedávam.. inak pri laryngitide nepomáhajú žiadne lieky, len vydržať o pár dni sa kašeľ zmeni na vlhky avšak presne tento týždeň sme ju opäť dostali a skončili sme s atb lebo krv ukazala aj nejaku bakteriu 🙄

speci_rodinka
29. okt 2022

@mamickalisticka
@mamickalisticka ahoj mamicka, zabral po 30min a uz som nemusela davat... v pondelok sme boli u mudr dostali sprej do nosa a je po kasli i soploch. spren je na sennuvalergiu... tak cakame na termin u alergologicky...

luciamichael
14. nov 2022

@eriksonka1234 nas 6 rocny dost casto to ma ..a ako orva pokoc cipok do zadku

mamickalisticka
autor
14. nov 2022

@luciamichael ešte stále? 🥺 Vraj okolo 4 až 5 rokov by to malo vymiznúť 😟 tak asi nie, och. To si ešte užijeme

chemiax
24. feb 2024

@mamickalisticka dobrý večer ,neviete mi poradiť,ak berie moja malá analgetiká može sa dať aj ten Prednison čípok?

mamickalisticka
autor
24. feb 2024

@chemiax neviem, nechcem poradiť hlúposť