Prečo má 4,5 mesačná dcérka spenenú hnačkovitú stolicu?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

moja 4,5 mesačná dcérka má spenenú hnačkovitú stolicu. Je dojčená, plus UM Nutrilon HA kvôli ekzémom. Na kožnom nám odporučili toto mlieko, že či nemá alergiu na BKM. Dcérka má už dva zuby.

Potom nám pediatrička odporučila Nutrilon Lactose free. Máme aj probiotiká Pro Bio Fix baby už druhý mesiac. Aj stolicu sme dali vyšetriť a tá bola v poriadku.

Nechcem na nej skúšať také aj iné mlieko.

Čo nám odporúčate vy?

Kde by mohol byť problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je podozrenie na alergiu na BKM tak v tom prípade sa dáva mlieko hydrolyzované buď Neocate + plus prísna bezmliečna diéta Vás ako matky, nakoľko dojčíte, pri čom musíte si tabletkovo dodávať vápnik aspoň 1000 mg denne.

Z krvi sa dajú zobrať IgE celkové na potvrdenie (nie vždy ale výsledok je pozitívny).

Informujte sa u lekárky s týmto postupom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas