Prečo má moje dieťa nafúknuté bruško?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý večer,

syna som prestala kojiť zo dňa na deň a nasadila som mu kozie mlieko. Občas mu dám kúpené kravské mlieko v sklenenej fľaše. Takto funguje týždeň. Už dva dni má nafúknuté bruško.

Môže to byť z mliečka?

Vysadili sme kozie na dva dni. Chvíľku sa mi zdalo lepšie, ale dnes večer opäť nafúknuté bruško.

Čím to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa odporúčaní gastroenterologickej spoločnosti pre deti, nie je pre batoľatá vôbec vhodné kozie mlieko - pre vyšší obsah bielkovín a minerálov zaťažuje obličky. Má nízky obsah vitamínov, hlavne vitamínu D,C, B12, kyseliny listovej.

Pre nedostatočný obsah železa je pri jeho konzumácii zvýšené riziko rozvoja anémie.

Ak má synček do 3 rokov, tak kozie mlieko nahraďte určite niečím iným.

Ak má synček menej ako 3 roky, tak umelou formulou.

Ak má viac ako 3 roky, skúste kravské plnotučné mliečko 5-dňové.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas