Prečo môjho trojmesačného synčeka bolí bruško?

Zodpovedané
29. dec 2020

Dobrý večer,

môj synček mal včera tri mesiace a problém je, že mi ťahá nožičky k brušku, pučí sa. Vykaká sa len ráno, ale vôbec ako keby mu prdiky cez deň neodchádzajú. Nepočujem ho poprdkavat. Len ráno si poprdká a hneď sa vykaká. Potom nič.

Je taký nervózny. Dávam mu BioGaia kvapky a dnes som dala Espumisan L. Bojím sa, aby sa mu črievka nezamotali. Dávala som aj feniklovy čaj. ale prestala som ho dávať.

Čo mi odporúčate?

Pije Nutrilon Omneo Comfort Colics.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamotania črievok sa nebojte, to sú extrémy. Ak stolica odchádza to je prejav, že črievka fungujú správne.

Espumisan L, ak dávame, tak treba dávať 5x denne 25 kvapiek pred kŕmením - až pri tomto po 3 dňoch začína účinkovať na vyprdkanie sa + treba ho dávať na bruško pod dozorom, to je dobrá poloha na vyprdkanie aj vygrganie (odgrgnutie je veľmi dôležité po každom jedení).

Feniklový čajík iba lyžička pred jedením, inak by nemali detičky v tomto veku ešte piť iné tekutiny ako materské alebo umelé mliečko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas