Prečo je moje 5 týždňové bábätko nervózne?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

keď sa môj 5 týždňový synček napapá, tak plače vystiera sa, pučí sa a je nervózny. Saje si pästičky. Keď ho položím na posteľ, tak strašne kope nožičkami, rozťahuje ručičky a rýchlejšie dýcha. Je ako keby čosi chcel. Tak sa správa a o chvíľu zaspí. Potom sa to opakuje celý deň.

Ako mu mám pomôcť?

Ciká a kaká husté. Papá umelé mlieko Nutrilon Omneo Comfort a dávam mu BioGaiu plus Coliprev.

Môže mať neurologický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie nemá neurologický problém, má problém s tráviacim traktom - tzv koliky. Je to spôsobené pravdepodobne nedozretím tejto sústavy a bohužiaľ treba toto obdobie iba prečkať, okolo 3.-4. mesiaca by koliky mali prejsť.

Ak dosť neprdká, môžete ešte kúpiť Espumisan kvapky a dávať mu 5x denne 25 kvapiek. Synčeka dávajte po každom papkaní poriadne odrgnúť (aspoň 15 minút nech sa pestuje vo vzpriamenej polohe), masírujte bruško (krúživé pohyby od pupka, postupne väčšie väčšie v smere hodinových ručičiek), cvičte s nožičkami (priťahujte k brušku zatlačte, vystrite).

Druhá vec je jeho prospievanie, to už viete v rámci poradní či priberá. Ak nie, je potrebný zásah či už zmena mliečka alebo iné - to už skonzultujete s Vašou pani doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas