Prečo nemá 14 dňové dieťa pravidelnú stolicu?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má 14 dní. V nemocnici mala normálne stolicu. Keď sme sa vrátili domov, tak stolicu mala prvý deň, potom 2 dní nie. Podarilo sa na 3. deň a teraz 3 dní nemá. Je dojčená, párkrát prikrmovaná. Dávam jej aj probiotikum. Vetry idú.

Je to problém?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dieťatko spokojné, tak to v podstate nie je problém. Avšak pri tak malom dieťatku by o všetkom mal byť informovaný lekár, ktorý dieťatko vyšetrí a navrhne ďalší postup - popýta sa Vás na mlieko ktoré dávate, či má bolesti bruška, zváži si ju či priberá, či nevracia, ako sú mokré plienky atď. Bez týchto informácii neviem postup navrhnúť.

Všeobecne však robíte dobre, že ste nasadili aj probiotiká - ideálne ProBio-fix BABY. Dcérke nedávajte žiadne iné tekutiny - iba mlieko (či už materské, alebo umelé). Cvičte s nožičkami a masírujte bruško v smere hodinových ručičiek.

Výživový doplnok ProBio-fix BABY

ProBio-fix BABY je výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12® -1 miliarda CFU v 6 kvapkách).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas