Prečo sa 13 dňová dvojička pučí, ťahá nohy k sebe a je bordová?

Zodpovedané
26. dec 2019

Dobrý deň,

moje dcérky sa narodili 35+0. Momentálne majú 13 dní. Jedna je ešte v nemocnici, ale s druhou sme už doma.

Posledné dva, tri dni sa dcérka strašne puči, krčí, obordovie v tváričke a nožičky ťahá k sebe. Stolicu ma každý deň vždy ráno. Svojho mlieka mam malo, tak musím dokrmovať Nenatalom 1, čo nám predpísala pediatrička.

Môže to byť kolika?

Alebo je to niečo iné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jedná sa o dojčenskú koliku - bolí ju bruško pri zastavených vetríkoch.

Treba pridať do liečby Espumisan L 5x denne po 25 kvapiek alebo Simethicon baby (účinok spozorujete až po 3 dňoch)!

Vhodné sú masáže bruška v smere hodinových ručičiek a cvičenie s nožičkami - prikldanie k hrudníku v pokrčení, čím by sa mala dcérka vyprdkať a teda sa jej uľaviť.

Zároveň treba dať pozor, aby pri papaní nejedla príliš hltavo a nenajedla sa tak veľa vzduchu. Sú na to aj fľašky a radšej jej dať menej ako viac mliečka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas