Prečo sa 17-mesačná dcérka bije po hlavičke a udiera si ju o stenu?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

moja 17-mesačná dcérka sa bije po hlávke, prípadne si ju buchne úmyselne o stenu. Nie je to časté, ale urobila to už viackrát.

Prečo to robí?

Je to len vzdor, alebo môže ísť o niečo vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o to, že ako často to robí a v akých situáciach. Robí to pri únave? Pri rozrušení - hneve? To by som považovala za "bežné".

Ak to však robí napríklad pri veľa zvukových podnetoch, prípadne z nevysvetliteľných príčin, tak je to určite niečo, čo by potrebovalo prešetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas