Prečo sa 5 mesačný syn v noci častejšie budí na papanie?

Zodpovedané
8. nov 2020

Dobrý deň,

môj synček bude mať o týždeň 5 mesiacov od 3,5 mesiaca vedel pekne spať. Večer pred spaním sa napapal a spokojne spinkal 5 - 6 hodín. Momentálne už 2 týždne sa v noci budí každé 2,5 - 3 hodiny a pýta si papať. Ako keď bol malinky. Cez deň si niekedy pýta papať až po 4 hodinách.

Dostáva aj príkrmy, ale len tak 4 - 6 lyžičiek. Inak je plne dojčení.

Môže tento spánok súvisieť s tým, že mu už moje mliečko nestačí?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

prečo už dávate príkrmy? je to tým, že synček slabo priberal? Asi, pretože inak plne dojčené detičky začínajú s príkrmami až v 6. mesiaci. Tým pádom môže byť aj tá alternatíva, že mu nestačí mliečko, teda, že je ho menej ako by chcel.

Ale pokojne to môže byť iba synčekova potreba blízkosti jeho maminky, dojčenie predsa nie je iba o jedení ale aj o láske, blízkosti a upokojovaní sa.

Odporúčam Vám pokračovať v dojčení, budenie sa každé 3 hodiny, nie je z môjho pohľadu žiadna katastrofa, vedeli by Vám rozprávať mamičky, ktorých detičky sa budia každých 30 minút, alebo nespia už od 4 tej rána.

Ďalšia vec môže byť, že synčekovi môžu začať ísť zúbky (má na to vek). Vtedy detičky sa práve takto na maminom prsku upokojujú.

Určite sa tak nebude budiť navždy. Je to iba obdobie, treba na to tak pozerať, že to skončí a bude zasa inak.

Držím palce a neprestávajte dojčiť!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas