Je v poriadku, keď 7-mesačná dcérka v noci viac ciká?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

mám 7-mesačnú plne dojčenú dcérku, ktorá zatiaľ papá iba obedný príkrm. Následne ho zapije pár lyžičkami vody. Na desiatu spapá jednu lyžičku ovocia a mliečko papá cca každé 2 až 2,5 hodiny. Aj v noci.

No a v noci má veľmi pocikané plienky, cca každé 4 hodiny ju v noci prebalím. Keď má cez deň plienku, tak istý čas je o polovicu menej plná.

Je to v poriadku, že v noci ciká viac?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie mi to normálne. Asi si v noci viac potiahne ako cez deň + nemá aktivitu. Voda sa nedostáva z tela potením či dýchaním a stolicou toľko ako cez deň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas