Prečo sa 7 mesačný syn budí s plačom?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň.

môj 7 mesačný syn sa od 6. mesiacov sa budí s plačom. Najskôr sme si mysleli že ide o zúbky. Ale zub je už vonku. Predtým zaspával sám bez problémov. Teraz ho musíme uspať na rukách a napriek tomu sa ešte 2-3x do polnoci zobudí s plačom.

Keď ho vyberieme z postieľky, tak hneď zaspí. Niekedy dokonca plače a pritom má očká zavreté.

Môže to byť niečo zo zdravotného hľadiska?

Televízor, mobil a ani nič podobné pri ňom nemáme a dokonca ani nepúšťame. Iba decke pesničky bez obrazu. Cez deň spinka dobré.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o nejaký medicínsky problém. Ide o obdobie spojené s úzkosťou. Bojí sa, že pri ňom nie ste, ale môže to byť asociované aj so zúbkami. To, že jeden vyšiel neznamená, že druhý sa von netlačí.

Chce cítiť Vašu prítomnosť, tak mu ju dajte. Je to prechodné obdobie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas