Prečo sa nemôžu striedať umelé mlieka?

Zodpovedané
4. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom umelého mlieko. Dcérka má tri mesiace a zo zdravotných dôvodov som ju musela prestať kojiť. Najskôr sme jej dali Nutrilon a bola po ňom bola spokojná. Keď sa minul muž chcel kúpiť druhý, len si nevšimol a kúpil Nutrilon- dobre spanie, po ňom bola úplne uplakaná a bolo vidieť, že ju bolí bruško.

To balenie sme ani celé neminuli a kúpili sme Sunar. Ten keď dopapala, tak sme kúpili Hami s tým, že pri ňom zostaneme, keďže v testoch obstál najlepšie. Po Hami je úplne spokojná. Len sa jej teraz vyhodil ekzém a volala som doktorke. Tá má zvozila, že to sa nemôže striedať, že som jej tým mohla uškodiť. Zostala som z toho dosť zaskočená, nerada by som jej uškodila.

Bolo to dosť narýchlo, keď prechádzala na umelé, išla som do nemocnice, operovali ma, tak som kvôli konzumácii mlieka nevolala doktorke, varovali ju rodičia.

Prečo sa nemôžu striedať umelé mlieka?

V čom to môže uškodiť?

Keď som pozerala na zloženie týchto mliek, tak to zloženie majú iba minimálne odlišné.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to pravda, že striedanie umelého mlieka sa neodporúča. Odporúčanie je založené najmä na tom, že každé umelé mliečko má inú chuť, a okrem toho určite sú aj isté zmeny v zložení. Aj keď ako píšete je možno nepatrné.

Tráviaci trakt dojčaťa nie je ešte v takom stave, aby také časté zmeny vedel dobre tolerovať. Je veľmi citlivý a častá zmena mliek sa môže prejaviť drobnými zažívacími problémami a plačom.

Ak nejaké mliečko sadne, treba už pri ňom zostať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas