Prečo sa u môjho syna tak často opakuje nachladnutie?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

môj 9-ročný syn je v poslednej dobe často nachladnutý. Máva nádchu, pobolievanie hrdla, zvýšenú teplotu a kašeľ, prípadne sa mu ešte vyhodí na ústach aj herpes. Toto sa opakuje približne každé 3 týždne.

Keď bol menší, nebýval tak často chorý. Lekár mu naposledy zobral stery, tie boli negatívne. Dávam mu aj vitamíny, nič však nepomáha.

Čím to môže byť, že sa u môjho syna opakuje nachladnutie tak často?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie to ako oslabenie imunity. Neprekonal kiahne, Covid alebo iné ťažšie ochorenie? Býva po nich takto prechodne zhoršená imunita.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas