Znamená herpes reakciu tela na spermie?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme piaty mesiac o bábätko. Všimla som si, že každý mesiac približne týždeň po sexe mám zvýšenú teplotu do 38°C, alebo sa mi vyhodí na ústach herpes.

Môže to byť nejaká reakcia tela na spermie?

Ďakujem

Dobrý deň,

telesná teplota ženy sa po ovulácii fyziologicky zvyšuje. Ak Vaša zvýšená teplota nesúvisí s menštruačným cyklom a vylúčili ste infekciu, či iné ochorenie, odporúčam Vám absolvovať konzultáciu v centre asistovanej reprodukcie na vyšetrenie Antispermatozoálnych autoprotilátok. To sú protilátky namierené proti spermiám.

Želám všetko dobré.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19